Lekkoatleci z Kartuz i Żukowa w Żaganiu nie mieli sobie równych!

3 złota indywidualne, drużynowy brąz w seniorach i 3 miejsce w kategorii U-20. Mistrzostwa Polski w Biegach Przelajowych w Żaganiu było bardzo udane dla naszych lekkoatletów.

no images were found

Pierwsze złoto zdobyła Julia Dias, po fantastycznym finiszu na ostatnich 100m wysunęła się na 1 miejsce wygrywając bieg na 4km U20.

W biegu o kilometr dłuższym Marcin Kowalski, od początku kontrolując bieg, na prowadzenie wyszedł na ostatnich 600m i z dużą przewagą zwyciężył w biegu na 5km U18.

Trzecie złoto dołożył Tomasz Kurowski, dla którego był to już 4 złoty medal MP w karierze. Jako pierwszy minął linię mety na 6km U20 i kolejny raz potwierdził swoją dominację w biegach długich.

8 miejsce na 2km U20 zdobyła Agata Kotłowska, 19 była Dagmara Groth, a 26 Weronika Mikołajewska. Dla wszystkich dziewczyn było to najwyższe miejsce uzyskane w przelaju.

Świetnie spisali się też nasi seniorzy. W składzie: Marek Kowalski, Łukasz Kujawski, Wojciech Serkowski zdobyli brązowy medal jako GKS Żukowo. W biegu na 10km Marek był 5 a Łukasz 7, na dystansie 4km Wojtek zajął 17 miejsce.

Łącznie wracamy więc z 3 złotymi i 3 brązowymi krążkami oraz pucharem za kat U20.