KS Gokken powraca w wielkim stylu po przerwie zimowej

Czas ferii świetnie wpłynął na kondycję karateków. W Bydgoszczy udało im się wywalczyć dużą pulę medali. Dzięki temu uplasowali się na piątym miejscu w kwalifikacji klubowej.

W miniony weekend klub uczestniczył w XVII Central Europe Open, które odbywały się w Bydgoszczy. Ponad 500 zawodników przed dwa dni walczyło o medale i puchary. KS Gokken wystawił 27 osób w 45 konkurencjach indywidualnych.

W sobotę walczyli zawodnicy powyżej 14 roku życia, do seniora. W niedzielę natomiast odbyły się kategorie dziecięce. Karatecy zdobyli 7 złotych, 7 srebrnych oraz 13 brązowych medali. W ten sposób zajęli 5 miejsce w klasyfikacji klubowej.

Dla seniorów był to ostatni przed start przed Mistrzostwami Polski Seniorów.Odbędą się one w sobotę, 10 marca w Lęborku. Podopieczni KS Gokken spisali się wzorowo. Ciężko przepracowany okres zimowy z pewnością zaowocuje udanym sezonem startowym.

W sobotę również odbył się kolejny turniej z serii Karate 1 Series A – Salzburg 2018. Wystartowała tam seniorka – Sara Elwart w kategorii do 61 kg. Miała w swojej kategorii aż 101 zawodniczek z całego świata. Po dwóch wygranych walkach ostatecznie zajęła 11 miejsce w turnieju.