Kartuska 10

Kartuska 10: bieg wokół dwóch jezior [ZDJĘCIA]

Niemal 300 osób stanęło w sobotę, 18 czerwca br. na starcie biegu Kartuska 10, organizowanego w ramach cyklu Kaszuby Biegają przez Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej z Żukowa. Zawodnicy pobiegli wokół dwóch jezior.

kartuska_10_-007_800x542

Zdjęcie 1 z 140

Na Kartuskie Biegi Uliczne prócz biegu głównego na 10 km złożyły się również biegi dla dzieci i młodzieży na różnych dystansach. W poszczególnych biegach startowało od 4 do 20 zawodników. Mało brakowało a Kartuska 10 nie obyłaby się bez komplikacji, bowiem nocna wichura zwaliła trzy drzewa w parku na Jeziorem Klasztornym Małym. Strażacy piłami motorowymi pocięli przewrócone pnie i uprzątnęli je z ze ścieżki, którą biegli zawodnicy. Zdążyli w ostatniej chwili. Bieg główny  na 10 km wygrał – czego można było się spodziewać – Łukasz Kujawski z Żukowa. Pokonał od trasę biegu w 32 minuty i 30 sekund. Tuż za nim na metę w parku Solidarności wbiegł Robert Sadowski z Tczewa (0:33:12). Trzeci bieg ukończył Michał Rolbiecki z Wejherowa (0:35:46).

Na pierwszą panią na mecie kibice czekali 38 minut i 5 sekund. Zwyciężczynią w kobiecej kategorii okazała się Dominika Nowakowska z Kiełpina. Drugie miejsce wywalczyła Monika Czapiewska ze Skorzewa (0:39:57), a trzecie – Aleksandra Grabias z Gdańska (0:44:47).

Skomentuj: Kartuska 10 wokół dwóch jezior [ZDJĘCIA]