Karatecy z Chwaszczyna na Teneryfie

Karatecy z Chwaszczyna od 26 do 29 października uczestniczyli w Mistrzostwach Świata Karate WKF, które odbyły się na Teneryfie.

Karatecy z Chwaszczyna na Teneryfie to kadrowicze Sara Elwart, Adam Piotrkowski oraz Filip Wendt. Prócz nich w mistrzostwach wzięło udział ponad 1600 karateków ze 107 reprezentacji z całego świata.

Adam Piotrkowski po raz pierwszy startował w tak renomowanych zawodach. Walczył w kategorii juniorów młodszych do 70 kg. Zmierzył się z zawodnikiem z Indonezji, z którym przegrał pomimo świetnego występu.
Z kolei Sara Elwart, startująca w kategorii do 61 kg, dwie pierwsze walki wygrała 6:0 z reprezentantką Wybrzeża Kości Słoniowej oraz 1:1 z Brazylijką, by w trzeciej nieznacznie ulec Francuzce 2:0 . Repasaże przegrała jednym punktem 4:5. Turniej ukończyła na 9 miejscu.
Natomiast Filip Wendt w kategorii młodzieżowej do 84 kg już w pierwszej walce trafił na brązowego medalistę mistrzostw Ameryki, który nie dał karatece z Chwaszczyna szans (5:2).

– Dziękujemy Ośrodkowi Kultury i Sportu oraz gminie Żukowo za wsparcie finansowe wyjazdu! – zaznacza Agata Uwijała.

Skomentuj: Karatecy z Chwaszczyna na Teneryfie

Na zdjęciach nasi zawodnicy na zgrupowaniu kadry narodowej w Spale oraz na MŚ na Teneryfie.