Koncert Kayah z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego

Wczytuję mapę...

Data/Czas
29/06/2017
20:30

Lokalizacja
Centrum św. Jana

Kategoria


Kayah zagra swoje największe przeboje w Gdańsku już 29 czerwca! Artystka tym razem w wyjątkowym kameralnym wydaniu z kwartetem smyczkowym. Sprawdź szczegóły!

Kayah rozpoczęła współpracę z wybitnymi artystami podczas koncertu w ramach Festiwalu Kwartesencja, który miał miejsce w listopadzie 2008 roku. Wystąpili razem m.in. w trakcie festiwalu w Opolu, gdzie zebrali mnóstwo gratulacji za wykonanie piosenki Testosteron.

Kayah jest wokalistką, kompozytorką a także współwłaścicielką firmy fonograficznej Kayax. Od wielu lat bryluje na polskiej scenie muzycznej, a teraz będzie okazja podziwiać ją na deskach gdańskiej sceny. W swojej wytwórni piosenkarka promuje młode talenty, do tej pory firma Kayax wydała płyty takich artystów jak:
– Maria Peszek
– Andrzej Smolik
– Krzysztof Kiljański
– Zakopower
– Novika
– Bisquit
– Jimmy Scott

Royal String Quartet, który wystąpi u boki Kayah tworzą Izabella Szałaj-Zimak, Elwira Przybyłowska, Marek Czech i Michał Pepol. Kwartet zdobył wiele nagród na międzynarodowych konkursach. Od 2004 grupa jest organizatorem Kwartesencji – własnego festiwalu w Warszawie. 

Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie Artystów „ZDOLNI DO WSZYSTKIEGO”, a patronat honorowy nad imprezą objęło Narodowe Centrum Kultury.

fot.mat.organizatora

Koncert Kayah z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego