Bieg City Trail w Trójmieście w sezonie 2015/2016 rozegrany został po raz piaty. Tym razem odbył się w Gdańsku w pobliżu AWFiS. Piaty etap w swoich kategoriach wygrali Magdalena Dias i Michał Rolbiecki.

city-trail-trojmiasto-001-20160214_800x563

Obraz 1 z 59

City Trail w Trójmieście: rywalizacja kobiet

Magdalena Dias po raz czwarty wygrała zawody z cyklu Grand Prix City Trail 2015/2016 zapewniając sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Zawodniczka WKS Flota Gdynia pięć kilometrów pokonała w 21:15.

– Dzisiejszy start potraktowałam jako przypieczętowanie mojego udziału w Grand Prix CITY TRAIL, niestety nie miałam możliwości zrobienia tego „z przytupem” z powodu przewlekłej kontuzji okostnej. Za miesiąc start w cyklu uniemożliwiłyby mi Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych w Żaganiu, stąd dziś musiałam wystartować, żeby wygrać klasyfikację generalną. Nie ukrywam, że z chęcią pokusiłabym się o rekord trasy, bo warunki dzisiaj sprzyjały, ale przedwczorajsze zawody i kontuzja narzuciły dziś rekreacyjny bieg taktyczny – podkreśliła po biegu zwyciężczyni.

Druga na mecie zameldowała się Aleksandra Baranowska-Trzasko (21:19), a trzecia  – Małgorzata Tuwalska (21:32). W klasyfikacji generalnej drugie miejsce zajmuje Magdalena Święcka, a trzecie – Małgorzata Tuwalska. Szanse na podium ma jeszcze Julia Dias, która ma na koncie trzy starty, więc jeśli chce zająć miejsce w pierwszej trójce, musi wystartować w kolejnym biegu i ukończyć go w czołówce (klasyfikowani są biegacze, którzy wystartują co najmniej 4 razy).

City Trail w Trójmieście: rywalizacja mężczyzn

Rywalizację mężczyzn wygrał Michał Rolbiecki z Wejherowa, który dystans 5 km przebiegł w 16:59. Dzisiejsza wygrana daje mu drugie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. – Dzisiaj biegłem luźno od startu do mety. Szczerze mówiąc myślałem, że Łukasz Gurfinkiel mocniej pobiegnie, bo teoretycznie miał szanse mnie wyprzedzić w klasyfikacji końcowej. Biegłem bez zegarka, bo zapomniałem go zabrać i nie kontrolowałem tempa, dlatego jestem zaskoczony że tak szybko wyszło. Możliwe, że gdybym widział międzyczasy i ktoś „zmusiłby” mnie do większego wysiłku, zbliżyłbym się do rekordu trasy – ocenił na mecie Michał Rolbiecki.
W klasyfikacji generalnej zwycięstwo zapewnił już sobie nieobecny dzisiaj Oskar Przysiężny. – To kolejna edycja, w której muszę uznać wyższość Oskara. Tak się ułożyło, że pierwsze biegi wypadały po moim roztrenowaniu, potem miałem kontuzję i dopiero teraz zaczynam się rozkręcać. Myślę, że w tej chwili walka byłaby ciekawsza. Ale nie zwycięstwo jest tutaj najważniejsze. Nawet gdybym nie „łapał” się na podium to i tak startowałbym w CITY TRAIL, bo w tym okresie takie biegi idealnie wpasowują się w przygotowania do sezonu wiosennego – podkreślił Michał Rolbiecki.
Jako drugi na mecie zameldował się Łukasz Gurfinkiel – 17:33, a trzeci – Wojciech Piwowarczyk – 17:35.
Kolejność w „generalce” to Oskar Przysiężny, Michał Rolbiecki i Łukasz Gurfinkiel.

Linię mety biegu głównego minęło w niedzielę 277 osób. W zawodach dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior wystartowało 75 młodych sportowców.

Skomentuj: City Trail w Trójmieście: piąty etap wygrali Magdalena Dias i Michał Rolbiecki [ZDJĘCIA]