CITY TRAIL w Gdańsku, czyli wakacyjne bieganie [ZDJĘCIA]

CITY TRAIL w Gdańsku, który odbył się w czwartek, 20 lipca w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, zorganizowany został w w ramach ogólnopolskiej serii CITY TRAIL onTour.

CITY_TRAIL_onTour_Gdańsk (10)

Zdjęcie 1 z 10

City Trail w Gdańsku/ fot. Wojciech Zwierzyński

City Trail w Gdańsku zgromadził a starcie 229 dorosłych biegaczy i 70 dzieci. Bieg na 5-kilometrowej trasie wygrał Radosław Piotrowski. Jego wynik to 17:24. Drugie miejsce zajął Zbigniew Jost (17:52), a trzecie – Marcin Miszewski (18:06).

Wśród pań najlepszą okazała się Maria Maj-Roksz. Jej wynik to 20:45. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Szymanowska (21:24), a trzecie – Iwona Nieradka (21:28).

– Od początku biegłam na trzecim miejscu, dziewczyny narzuciły mocne tempo i dopiero około 2 km je dogoniłam, chwilę biegłam z nimi, po czym je wyprzedziłam i już się nie odwracałam, biegłam swoje. Jestem po ultramaratonie, więc to dzisiejsze bieganie było dla mnie szybkie, czułam tempo w płucach i w nogach – mówiła na mecie zwyciężczyni zawodów. – Startuję w takich krótkich biegach, bo uważam, że to bardzo dobry trening, także dla osób, które biegają na znacznie dłuższych dystansach. Dzisiaj przyjechaliśmy 12-osobową grupą, którą trenuję – Maja Team. Moi podopieczni wiedzą, że takie starty choć wymagające, są bardzo wartościowe – zaznaczyła na mecie zwyciężczyni zawodów.

Wśród zawodników startujących w imprezie byli zarówno debiutujący na trasie CITY TRAIL, jak i stali bywalcy – tacy jak Krzysztof Tokarski. – Biegam na tej trasie od 2012 roku, więc znam ją niemal na pamięć. Dzisiaj traktowałem zawody treningowo i choć wynik nie jest zadowalający, to udało się wywalczyć miejsce na podium w kategorii wiekowej – mówił po zawodach biegacz.

W ramach imprezy odbyły się także biegi dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi uczestnicy startowali na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. W pięciu kategoriach wiekowych wzięło udział 70 uczestników.

Cykl CITY TRAIL onTour jest zapowiedzią jesienno-zimowej edycji – Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, która w Trójmieście rozpocznie się 1 października 2017 i potrwa do 11 marca 2018.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Sport dla Każdego. Zawody dla dzieci i młodzieży są współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Skomentuj: CITY TRAIL w Gdańsku, czyli wakacyjne bieganie [ZDJĘCIA]