Brama Pomorza zdobyta! Turniej wygrali Marek Cherek i Baśka Białogóra [ZDJĘCIA]

18 czerwca w Zespole Szkół nr 7 w Chojnicach, odbył się turniej karciany Brama Pomorza. Turniej został rozegrany pod honorowym patronatem Starosty Chojnickiego.

170618Chojnice02

Zdjęcie 2 z 44

Brama Pomorza/ Fot. Kaszebe Baszka

Brama Pomorza: kwalifikacja indywidualna

Turniej był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry – Baszka Méster Sport z Asem trefl. W turnieju zostanie rozegrano 5 rund. Uczestnicy turnieju rywalizowali o puchary oraz nagrody rzeczowe. Organizator przygotował dla wszystkich uczestników pamiątkowy button.

Brama Pomorza zdobył Marek Cherek, który wygrał swój pierwszy turniej sportowy. Drugie miejsce zajął lider Masters Pomorze Ryszard Koziróg – Baśka Białogóra. Trzecie miejsce zdobył Marian Rutka – Szczupak 12 Brzozówka. Kolejne miejsca zajęli następujący zawodnicy: Jan Szczechowiak – Kaszëbë Baszka Nowa Karczma, Michał BruskiSkowronki Kinice, Jan Jamrus – Baśka Białogóra, Tadeusz Karnowski – Asy Chojnice, Henryk Mosiński – Kaszëbë Baszka Nowa Karczma.

W rywalizacji par wygrali Ryszard Koziróg  i Marek Baran – Baśka Białogóra, którzy umocnili się na pozycji liderów Masters Pomorze. Drugie miejsce zajęły Skowronki Kinice – Zdzisław Czarnowski i Michał Bruski. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Szczupak 12 Brzozówka – Benedykt Olejniczak i Marian Rutka.

Brama Pomorza: kwalifikacja drużynowa

W rywalizacji zespołów zwyciężyła niesamowita Baska Białogóra – kpt. Andrzej MaszkeMarek Baran, Ryszard Koziróg, Jan Jamrus. Na kolejnych miejscach sklasyfikowano: Szczupak 12 Brzozówka, Kaszëbë Baszka Nowa Karczma, Borowiacy Chojnice, Skowronki Kinice, Asy Chojnice, Pogodni Dziemiany.

Turniej sportowy Brama Pomorza, został zorganizowany przez Oddział Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego w Chojnicach, obchodzący jubileusz 60-lecia istnienia.

Patronat honorowy:

Stanisław Skaja – starosta chojnicki,

Janina Kosiedowska – prezes Oddziału ZKP w Chojnicach.

Skomentuj: Brama Pomorza zdobyta! Turniej wygrali Marek Cherek i Baśka Białogóra [ZDJĘCIA]