Puchar Bałtyku: Duathlon

Puchar Bałtyku: Duathlon w Żukowie [ZDJĘCIA]

Duathlon w Żukowie już za nami. Zawody zorganizowane zostały przez The North Event po raz pierwszy w ramach cyklu pod nazwą Puchar Bałtyku. W Żukowie rywalizowało ponad 90 zawodników. Zobacz zdjęcia!

duathlon_zukowo-032_1200x800

Zdjęcie 1 z 123

Na Puchary Bałtyku w duathlonie składają się zawody w Kobylnicy, Żukowie i Łebie. Dotąd zawodnicy rywalizowali w Kobylnicy i Żukowie. Kolejne i zarazem ostatnie zaplanowane zostały  na początek listopada.

Duathlon w Żukowie: trasa

Każdorazowo duathloniści mają do pokonania trzy etapy – 8 km biegiem, 25 km rowerem, 4 km. Tak też było w Żukowie. Zawodnicy pobiegli wpierw dwukrotnie do Małkowa pokonując w sumie 8 km. Później przesiedli się na rowery, by zrobić 25-kilometrową pętlę. Droga wiodła między innymi przez Małkowo, Sitno i Smołdzino. Na koniec  na sportowców czekała jeszcze krótka, bo czterokilometrowa przebieżka do Małkowa i z powrotem.

Duathlon w Żukowie: zwycięzcy

Pierwsze miejsce zajął Cezary Mrozowicz z Gdyni (NEXUS TEAM). Drugie wywalczył Paweł Jedynek z Gdańska. Trzeci na mecie zameldował się Remi Cichosz z Lęborka (LEW LĘBORK). Pierwszą kobietą, która ukończyła zawody, była Agnieszka Lewińska z Gdyni. Na kolejnych miejscach znalazły się panie Elżbieta Reca z Mądrzechowa  (BASZTA BYTÓW MASTERS) i Katarzyna Żytkiewicz z Gdańska.

Skomentuj: Puchar Bałtyku: Duathlon w Żukowie [ZDJĘCIA]