3. Bieg Arasmusa fot. Bieg Arasmusa

Rekordowy 3. Bieg Arasmusa w Kiełpinie!

Tegoroczna edycja Biegu Arasmusa przyciągnęła rekordową ilość biegaczy. Łącznie mete trzech biegów – Biegu Rodzinnym Run and Fun, biegach dziecięcych i biegu dla Par – przekroczyło 1 550 osób.

Tegoroczna edycja Biegu Arasmusa przyciągnęła rekordową ilość biegaczy – było ich aż 648. Łącznie w mete trzech biegów – Biegu Rodzinnym Run and Fun, biegach dziecięcych i biegu dla Par – przekroczyło 1 550 osób

3. Bieg Arasmusa

Tegorocznym zwycięzcą został Barnabas Kipyego Bar z Kenii z czasem 14:18 oraz wśród kobiet Ewelina Paprocka z wynikiem 17:02. Oba rezultaty to nowe rekordy trasy. Kilka dni później z  Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters, że na imprezie zawodnik Andrzej Krzyszkowski ustanowił nowy Polski w kategorii M 65 – 19:03.

Wśród zawodników miłośników-amatorów biegania z różnych zakątków Polski. Gościem wydarzenia i Ambasadorem był Jacek „Mezo” Meyer – najszybszy biegacz wśród muzyków, który pomimo braków treningowych wybiegał znakomity czas 19:03.

Jednak prawdziwy podziw wzbudził Józek Szczeblewski. Mimo amputowanej nogi, z protezą, podjął wyzwanie i stanął na starcie.

Sporo emocji i uśmiechu wywoła zapowiadany Bieg dla Par. W szranki stanęło 13 par, które rywalizowały ze sobą w dwóch seriach. W finale pojawiło się 5 par. Zwycięzcami zostali Paulina i Bogumił Utkała, którzy w nagrodę spędzą weekend w hotelu Astor nad morzem

Po raz kolejny została równolegle zorganizowana akcja biegamy i pomagamy – na rzecz Magdaleny Cyrzan. W tym roku – m.in. dzięki zbiórce i spontanicznym gestom – udało się zebrać i przekazać blisko 6 000 złotych.